×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ بهمن - ۱۳۹۸  
true
true
تضاد جدی بین تصاویر ارائه شده از اسلام با مبانی اصیل آن وجود دارد

به گزارش خبرگزاری مهر،به منظور تقویت روابط رایزنی فرهنگی ایران با اساتید دانشگاه و نویسندگان تونسی در راستای توسعه همکاری‌های علمی بین دو کشور، میثم فراهانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس با الطاهر بی سالمه، نویسنده و متفکر تونسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

الطاهر بی سالمه با اشاره به انتشار کتاب «محمد الخضر حسین؛ النص القرآنی فی فکره الاصلاحی» و توزیع آن در برخی از مراکز علمی و انتشاراتی جمهوری اسلامی ایران، از انتشار کتاب جدید خود با عنوان «التوافق الفکری بین الخمینی و الخضر حسین» خبر داد.

این نویسنده تونسی ضمن تبیین و توضیح فصل‌های مختلف کتاب «التوافق الفکری بین الخمینی و الخضر حسین»، به ضرورت انتشار آن در زمان حاضر اشاره و تلاش‌های امام خمینی(ه) و خضر حسین در راستای ارائه تصویری روشن از اسلام و نیز مضرات تفرقه بین مسلمین را حاکی از شناخت عمیق آنان نسبت به مبانی صحیح اسلام و منبعث از قرآن کریم دانست.

فراهانی در سخنانی، گفت: جهان اسلام در شرایط کنونی با تصاویر متعدد ارائه شده از اسلام روبرو است که متأسفانه حاصل تفسیر غلط و همراه با تعصب برخی از متفکران اسلامی است که دارای تضاد جدی با مبانی اصیل اسلام است.

وی ظهور گروه تروریستی داعش که به نام اسلام و قرآن، دست به اعمال وحشیانه و ضد انسانی در دنیا می‌زنند را حاصل این نگاه و تعصب جاهلانه دانست و تأکید کرد: یکی از وظایف علما و متفکران اسلامی معرفی چهره واقعی این گروه و اصول غیر صحیح آنان است.

رایزن فرهنگی کشورمان در تونس، سیره و سنت پیامبر اعظم(ص) را مبنای حقیقی برای معرفی اسلام و تعریف صحیح اصول آن دانست و بیان کرد: مرجعیت علمی اهل بیت(ع) و سیره عملی آنان در برخورد با پیروان دیگر مذاهب، الگویی مناسب برای اتحاد مسلمانان و نیز حلقه مشترک تعاملات مذهبی است و امام خمینی(ره) به عنوان منادی وحدت در قرن حاضر با تأسی به قرآن کریم و سیره و سنت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) با صدور فتاوای تاریخی در جهت اتحاد مسلمین و دوری از تفرقه و تحقق امت واحده گام‌های مؤثر و بی بدیلی برداشتند.

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true