×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ بهمن - ۱۳۹۸  
true
true
توکلیان: دبیر به نوجوانان گفت اگر ببازید هم عیبی ندارد

امیر توکلیان در گفتگو با ایسنا، درباره دیدار علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در اولین روز کاری از اردوی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان که خود را برای حضور در رقابت‌های جهانی بلغارستان آماده می‌کند، اظهار کرد: اینکه رییس جدید فدراسیون دغدغه رده‌های نونهالان و نوجوانان را دارد نکته مثبتی است که می‌تواند کمک زیادی به موفقیت رده‌های پایه کشتی آزاد ایران داشته باشد. علیرضا دبیر خود در این دو رده کشتی گرفته و بخوبی حس و حال کشتی گیران نونهال و نوجوان را درک می‌کند.

وی افزود: دبیر با بچه‌ها صحبت کرد و به آن‌ها آرامش داد و به آن‌ها گفت" حتی اگر در رقابت‌های جهانی ببازید هم ایرادی ندارد چرا که نوجوان باید ببازد تا راه پیروزی را یاد بگیرد."

سرمربی موفق تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران که به تازگی تیمش با کسب نتیجه‌ای عالی مقتدرانه عنوان نخست آسیا را بدست آورد، درباره درخواست‌های کادر فنی تیم ملی از علیرضا دبیر در این دیدار نیز گفت: کادر فنی از رییس فدراسیون خواست مثل سال‌های گذشته که قبل از رقابت‌های جهانی، کشتی‌گیران تیم ملی نوجوانان شارژ روحی می‌شدند امسال نیز این اقدام صورت گیرد. با توجه به فاصله بسیار کم رقابت‌های آسیایی تا جهانی، هنوز خستگی حضور در رقابت‌های آسیایی در تن بچه‌ها مانده و فرصت برای ریکاوری تیم به اندازه کافی وجود نداشت، به همین دلیل توجه به آن‌ها می‌تواند نقش مهمی در افزایش انگیزه و تلاش آن‌ها در رقابت‌های قهرمانی جهان داشته باشد. به هر حال فدراسیون نیز در ابتدای کار مشکلات خاص خود را دارد اما امیدوارم با وجود این مشکلات از تیم ملی در آستانه اعزام حمایت شود.

وی با اشاره به نگاه منطقی علیرضا دبیر به رده های پایه، خاطرنشان کرد: یکی از حرف‌های خوب دبیر این بود که کشتی گیران نوجوان اصلا نباید سراغ وزن کم کردن بروند. او تاکید کرد این کار باید از استان‌ها شروع شود و مربیان استانی به دقت این موضوع را در دستور کار قرار دهند، تا جاییکه اگر این مورد با بی‌توجهی مربیان روبرو شود با آن‌ها برخورد خواهد شد.

توکلیان با تاکید بر اهمیت توجه به رده های پایه در کشتی برای ضمانت آینده نه چندان دور کشتی ایران، گفت: بدون شک حداقل ۴۰ درصد نفرات تیم ملی کشتی آزاد در المپیک ۲۰۲۴ را همین نفرات حال حاضر تیم ملی نوجوانان تشکیل می‌دهند. درست است که تیم ملی بزرگسالان در ویترین کشتی ایران قرار دارد اما نباید از آینده کشتی غافل شویم چرا که رده نوجوانان فونداسیون و کارخانه کشتی ایران است.

سرمربی تیم ملی نوجوانان در پایان با بیان اینکه تیم ملی برای حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ روز جمعه عازم بلغارستان می شود، گفت: بچه‌هایمان خسته هستند و آنطور که باید ریکاوری نشدند اما آنقدر باغیرت و با تعصب هستند که باز هم می توانند برای ایران افتخارآفرینی کنند.در حقیقت این تیم نونهالان است که عازم رقابت‌های جهانی می‌شود زیرا از تیمی که سال گذشته قهرمان جهان شد فقط ۲ کشتی‌گیر در تیم فعلی حضور دارند که آن‌ها هم تغییر وزن داده‌اند. نسبت به ترکیب رقابت‌های آسیایی نیز فقط یک تغییر داریم و سایر نفرات همان نفراتی هستند که در مسابقات قهرمانی آسیا کشتی گرفتند.

انتهای پیام

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true