×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۰ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
دمشق و مسکو: واشنگتن از بازگشت آوارگان سوری به منازلشان جلوگیری می‌کند

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ستادهای هماهنگی مشترک سوریه و روسیه برای بازگشت آوارگان سوری در بیانیه‌ای تاکید کردند که واشنگتن و همپیمانان آن زمینه را برای حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه فراهم کرده و در مسیر تلاش های سوریه و روسیه برای بازگشت آوارگان و از سرگیری زندگی طبیعی شهروندان مانع‌تراشی می‌کنند.

این دو ستاد در بیانه ای مشترک اعلام کردند که به لطف تلاش‌های مشترک روسیه و سوریه میزان بازگشت آوارگان سوری به کشور طی ماه گذشته افزایش یافته است، اما آمریکا و متحدانش در منطقه موانعی را در این مسیر ایجاد کرده که از جمله آن می‌توان به اقدامات اقتصادی ظالمانه برای جلوگیری از ارسال دارو و تجهیزات اشاره کرد.

این بیانیه می‌افزاید: حضور غیر قانونی آمریکا در سوریه از حل مشکل دو اردوگاه الرکبان و الهول جلوگیری کرده و وضعیت انسانی در این دو اردوگاه را بحرانی می‌کند و مانع بازگشت آوارگان به منازلشان می‌شود.

ستادهای هماهنگی مشترک سوریه و روسیه بار دیگر تاکید کردند که بهترین راه حل برای این مشکل و پایان دادن به درد و رنج آوارگان همان پایان دادن به اشغالگری و حضور غیر قانونی نیروهای آمریکایی و فراهم کردن زمینه برای بازگشت آوارگان به شهرها و روستاهایشان است.

بازگشت یبش از هزار آواره سوری دیگر به کشورشان

در این بیانیه آمده است: سوری هایی که موفق به خروج از اردوگاه الرکبان شده‌اند تاکید کردند که گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا مرتکب جنایت ها علیه غیرنظامیان می شوند و از طریق ترساندن غیرنظامیان از خروج آنها از این اردوگاه جلوگیری می‌کنند.

واشنگتن از طریق گروه‌های تروریستی مزدور خود که در اردوگاه الرکبان در منطقه التنف و اردوگاه الهول در شرق الحسکه مستقر هستند، هزاران آواره سوری را از بیش از چهار سال قبل در شرایطی اسفناک به گروگان گرفته است و در سایه کمبود شدید مایحتاج مردم از قبیل آب و دارو و غذا و درمان، احتمال وقوع فاجعه انسانی در این دو اردوگاه وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true