×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۲ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
دیپلمات روس: جهان مخالف اقدامات آمریکا و وخامت اوضاع پیرامون برجام است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "میخائیل اولیانوف" نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین، از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «نووستی» اعلام کرد، نشست ویژه شورای حکام آژانس درباره ایران ثابت کرد که تمایلات قاطعی در جامعه جهانی در مخالفت با وخامت اوضاع پیرامون توافق هسته‌ای وجود دارد.

این دیپلمات گفت: «به طور قاطع می توانم بگویم که این مسئله جزو وظایف شورای حکام نیست. ولی این نشست در مجموع مفید بود از آن جا که این امکان را به وجود آورد تا تمایلات در جهان به طور دقیق روشن شود. البته شورای حکام ارگانی است که هر چند نمایندگان از همه مناطق جهان در آن عضویت دارند، ولی شامل ۴۱ نماینده می شود که هر یک از آنها به طور کلی دیدگاه کشور خود را بیان می‌کند.»

اولیانوف افزود: «تمایلات مطرح شده پیرامون وضعیت کنونی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) مثبت بود و بر این مسئله تمرکز داشت که مشکلات به وجود آمده باید صرفاً از طریق دیپلماتیک و سیاسی حل و فصل شوند. این تمایلات به طور قاطع مخالف وخامت اوضاع پیرامون برجام بود و این مسئله یک نکته بسیار مثبت است. البته احتمالا برای آمریکایی‌ها بسیار مفید بود که صدای جمعی و یکپارچه شرکت‌کنندگان در نشست شورای حکام، از جمله متحدان خویش را بشنوند که خواستار عادی سازی اوضاع و جلوگیری از ادامه وخامت اوضاع پیرامون ایران بودند.»

نماینده روسیه در آژانس در جریان نشست شب گذشته شورای حکام نیز گفته بود خط‌مشی غیرسازنده آمریکا در اعمال فشار اقتصادی بر ایران ضربه محکمی به فعالیت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران وارد می‌کند و مسئولیت شکست احتمالی این برنامه‌ها به طور کامل بر عهده مقامات واشنگتن است.

غریب‌آبادی: نشست ویژه شورای حکام شاهد انزوای آمریکا بودبیانیه‌خوانی آمریکا علیه ایران در نشست شورای حکام آژانسواکنش روسیه به تلاش آمریکا برای جوسازی علیه ایران در شورای حکام آژانس

وی همچنین از همه کشورهای عضو شورای حکام خواسته بود تا قاطعانه اقدامات مخرب آمریکا را محکوم کنند. به گفته وی، نسخه نجات توافق هسته‌ای کاملاً ساده و مشخص است. واشنگتن باید از اقدامات خود در مانع تراشی در تحقق عادی توافقات در چارچوب برجام، اعمال فشار بر ایران و سایر شرکت‌کنندگان در این توافقنامه و ایجاد مانع در اجرای قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت دست بردارد و به اجرای کامل تعهدات خویش در چارچوب این توافقنامه باز گردد.

انتهای پیام/

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true