×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
راه‌های نفوذ رژیم صهیونیستی در سودان جنوبی

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یوآف لیمور کارشناس صهیونیست در گزارشی در روزنامه اسرائیل امروز از نزدیک شدن رژیم صهیونیستی به دولت سودان جنوبی و نفوذ در این کشور از طریق پروژه‌های کشاورزی خبر داد.

یوآف لیمور نوشت ژنرال یسرائیل زیف مسئول سابق وزارت جنگ اسرائیل متهم به شعله‌ور کردن آتش جنگ داخلی در سودان، بر ارائه کمک‌‌های اسرائیلی به دولت سودان جنوبی نظارت دارد.

کشور سودان جنوبی هشت سال پیش در یک توطئه آشکار غربی صهیونیستی از سودان جدا شد.

در این گزارش آمده است نزدیک شدن اسرائیل به دولت سودان جنوبی بر این اساس است که سودان جنوبی با میانگین بالای بیکاری که به ۷۰ درصد می‌رسد و نیز نرخ بالای مرگ و مر در جهان یکی از فقیرترین و ضعیف‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود و تقریبا هیچ زیرساختی در این کشور وجود ندارد و بیشتر ساکنانش در منازل گلی زندگی می‌کنند و تعداد اندکی از آب و برق بهره‌مند هستند و راه‌های آسفالته هم اندک است.

شورای امنیت با استقرار ۴ هزار صلح‌بان در سودان جنوبی موافقت کرد

این گزارش آورده است جوبا که پایتخت سودان جنوبی است، هیچ مکان گردشگری یا سینما یا بازارهای بزرگ ندارد و رستوران‌‌های مناسب هم تنها در اندک هتل‌های پایتخت وجود دارد که از دسترس ساکنان محلی دور است.

این رسانه صهیونیستی آورده است طرح‌های اسرائیلی در کشور سودان جنوبی از هشت سال پیش آغاز شد و بلافاصله پس از برگزاری همه پرسی جدایی که بر اساس آن، ۹۹ درصد ساکنان به جدایی از بخش شمالی و مسلمان سودان رای دادند، از آن زمان ژنرال یسرائیل زیف شروع به اجرای طرح افق سبز کرد که یک صندوق پشتیانی مالی برای این کشور به شمار می‌رود و خیلی شبیه طرحی است که جنبش صهیونیستی در یکصد سال پیش انجام داد که مبتنی بر تملک اراضی و درختکاری در آن است.

رسانه صهیونیستی به نقل از یوآف لیمور نوشت مسئولان سودان جنوبی، به «زیف» لقب ژنرال داده‌اند، وی در سال ۲۰۰۸ وارد سودان شد که شاهد جنگ داخلی با سودان شمالی بود و جنوبی‌ها از اشغال مجدد این منطقه وحشت داشتند و به همین خاطر خواستار مشاوره نظامی «زیف» شدند.

این کارشناس صهیونیست اظهار داشت : زیف که با سیلواکر رهبر سابق جنوب و فرمانده سابق ارتش آزادیبخش سودان دیدار کرد که از زمان تشکیل سودان جنوبی، رئیس جمهور آن است، زیف موفق به برقراری روابط نزدیک و مستحکم میان رهبران محلی سودان جنوبی و محافل امنیتی رسمی اسرائیل شد.

وی گفت که من خود را سفیر اسرائیل در آنجا قلمداد می کردم، و هنگامی که سودان جنوبی تشکیل شد، اسرائیل به صورت رسمی کمک های پزشکی و انسانی به این کشور ارائه کرد و از محدود دولت هایی بود که با سودان جنوبی توافقی برای برقراری روابط دیپلماتیک امضا کرد و امروز در جوبا سفیر اسرائیل غیر مستقر وجود دارد که هر ماه به پایتخت های متعددی می رود و بسیاری از اسرائیلی ها هم برای سرمایه گذاری و روابط تجاری به سودان جنوبی می روند.

در ادامه گزارش رسانه صهیونیستی آمده است شرکتی که زیف مالک آن است، گلوبال سی اس تی است که توانست برنده مناقصه دولتی در سودان جنوبی به ارزش ۴۵ میلیون دلار به مدت پنج سال برای احداث چهار مزرعه بزرگ در جای جای سودان جنوبی شود، این شرکت تلاش می‌کند از تجربه شرکت اسرائیلی تنوفا الگو بگیرد، اینگونه بود که ما کار را از صفر شروع کردیم، چرا که هیچ زیرساختی در این کشور نبود و شمار زیادی اسرائیلی بر این طرح های کشاورزی نظارت کردند.

یوآش زوهر یکی از دست اندرکاران و ناظران طرح های کشاورزی رژیم صهیونیستی در سودان جنوبی و یکی از شهرک‌نشینان شهرک بلماخیم هم گفته است که تجربه‌هایی در کشورهای اوکراین، آنگولا و تانزانیا دارد، ولی سودان جنوبی چالش بزرگی را در برابر وی تشکیل داده نه به خاطر شرایط نامناسب آن، بلکه به خاطر شهروندانی که عادت به کار ندارند و ترجیح می‌دهند کمک های ماهیانه را دریافت کنند تا کار.

در گزارش رسانه صهیونیستی آمده است اتهام اخیر آمریکا به ژنرال زیف در دسامبر به سبب متهم شدن وی به فروش سلاح به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار به سودان جنوبی و مخالفان و اینکه طرح های کشاورزی را که ایجاد کرده صرفا بهانه و پوششی برای تجارت سلاح قرار داده است.

زیف گفته است که تمام این اتهامات را تکذیب می کند، زیرا وی در سودان جنوبی به تغذیه و آموزش ساکنان این کشور دست می زده و برای آنها فناوری فراهم کرده و به دولت این کشور در امور حیاتی آن کمک کرده و ناگهان متهم به ارتکاب جنایت جنگی شده است.

انتهای پیام/

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true