×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۳ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
سازمان همکاری اسلامی خواستار پایان نقض حقوق بشر توسط هند در کشمیر شد

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ای.آر.وای نیوز، سازمان همکاری اسلامی بار دیگر خواستار پایان نقض حقوق بشر توسط هند در کشمیر شد.

گزارش‌ها حاکی است کمیته حقوق بشر این سازمان ضمن برگزاری یک نشست ویژه تاکید کرد: آینده کشمیر باید به دست مردم و مسلمانان این منطقه تعیین شود و هند حق ندارد برای میلیون مسلمان تصمیم گیری کند.

نمایندگان این سازمان تاکید کردند: مردم کشمیر از ۵ اوت (۱۱۹ روز پیش) در خانه خود حبس شده‌اند و نظامیان در سراسر منطقه حکومت نظامی برقرار کرده‌اند این یک اقدام زننده است و هند باید هر چه سریع تر حکومت نظامی منطقه را به پایان برساند.

کشمیری‌ها باز هم ضمن شکستن حکومت نظامی علیه هند تظاهرات کردندواکنش عمران خان به ادعای هند مبنی بر پیاده کردن مدل استقرار اسرائیل در کشمیرنشریه آمریکایی: مسئله کشمیر به اعتبار هند در افغانستان صدمه می‌زند

همچنین این سازمان استفاده وسیع از تفنگ‌های ساچمه‌ای و گاز اشک آور توسط نظامیان هندی را در منطقه محکوم کرده و تاکید کرد: گلوله‌های ساچمه‌ای تا کنون باعث نابینا شده ده‌ها هزار نفر شده است.

این سازمان از مسئولین سازمان ملل نیز خواستند تا به صورت جدی مساله کشمیر را پیگیری کرده و برای حل آن اقدام نمایند.

گفتنی است اخیرا بی بی سی ضمن انتشار گزارشی فاش کرده بود که نظامیان هندی علاوه بر بانوان به مردان کشمیری نیز تجاوز می‌کنند.

این در حالی است که هند طی ۳ دهه اخیر بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مردم کشمیر را کشته و باعث مفقود الاثر شدن ۱۰ هزار نفر دیگر شده است.

دهلی نو با لغو ماده ۳۷۰ قانون اساسی عملا تلاش خود برای به اقلیت کشیدن مسلمانان منطقه را آغاز کرده است و اگر اقدامی جدی برای مقابله با تصمیم هند صورت نگیرد طی سال‌های آتی دیگر مسلمانان مالک کشمیر نخواهند بود.

انتهای پیام/.

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true