×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳۰ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
فرافکنی سفته بازان علیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس انرژی

– اخبار اقتصادی –

خبرگزاری تسنیم، در ماههای گذشته تقویت امیدواری ها نسبت به عرضه نفت در بورس انرژی زمینه ای را فراهم کرد که سفته بازان با ارایه تحلیل های نجومی انتظارات بیش از حدی را برای سودآوری نماد انرژی ۳ در فضای مجازی به وجودآورند .
حال این افراد با شانه خالی کردن از مسئولیت اتفاقی که توسط آنها در بازار رقم خورده در پی آن هستند تا با انتشار برخی شایعات بی اساس؛عدم برآورده نشدن انتظارات در این سهم و در پیش گرفتن روند نزولی را به عملکرد مدیران صندوق های سرمایه گذاری بزرگ و برخی نهادهای مالی بازار نسبت دهند و اینگونه وانمود کنند که این اتفاق ماحصل عملکرد مدیران این صندوق هاست در حالی که پشت پرده تمام این مسایل زمینه چینی این دلالان برای مهیا کردن بستر سودجویی خودشان در بازار بوده است .
آنچه مسلم است طبق اساسنامه فعالیت صندوق های سرمایه گذاری تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار ؛این صندوق ها مجوز فعالیت دراین قبیل نمادها ندارند و داد و ستد دراین قبیل نمادها تنها در اختیار اشخاص حقیقی است .
در همین راستا مدیران صندوق های سرمایه گذاری به منظور جلوگیری از هر گونه انحراف و اختلال تصمیم گیری سرمایه گذاران نسبت به شفاف سازی و تنویر افکار عمومی دراین زمینه پرداخته واز سرمایه گذاران درخواست کرده اند تا با بررسی اساسنامه فعالیت این صندوق ها از دامی که سفته بازان و دلالان بازاربرای آنها گسترده اند ؛دوری گزینند.
البته ضرورت دارد تا سازمان بورس و اوراق بهادار نیز با عکس العمل های مناسب ،زمینه جلوگیری از فعالیت این سفته بازان و سودجویی آنها از شبکه های اجتماعی برای انحراف افکار عمومی را به عنوان نهاد ناظر دراین بازار فراهم کند و درکنارآن نیز سهامداران باید جهت جلوگیری از ضربه خوردن دارایی هایشان از بازنشر شایعات خودداری کنند.

ادامه عرضه نفت در بورس/ تنوع بخشی در بخش عرضه در دستور کار است

انتهای پیام/

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true