×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ بهمن - ۱۳۹۸  
true
true
قرارداد BLT ساخت ترمینال بین‌المللی فرودگاه شیراز ابلاغ نشد/ رایزنی با شرکت فرودگاه‌ها برای مبلغ قرارداد

– اخبار اقتصادی –

رضا بدیعی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد:‌ پروژه ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز دو بخش است؛ حوزه قراردادی و حوزه پروژه‌ای. بر این اساس یک قرارداد با پیمانکار داریم که فقط مربوط به ساخت ترمینال است.

وی ادامه داد: در حوزه پروژه‌ای نیز کل پروژه ترمینال بعلاوه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اتصال این ترمینال به سطوح پروازی و راه‌های دسترسی عمومی به این ترمینال و تامین تجهیزات داخل است.

وی با بیان این‌که در بخش قراردادی پیشرفت روی ۹۰ درصد است، یادآور شد:‌ مبلغ قرارداد ما برای ساخت این ترمینال ۹۷ میلیارد تومان بوده که تا امروز ۹۰ میلیارد تومان هزینه شده است. بعد از هزینه ۷ میلیارد تومان باقیمانده به فصل مشترک قرارداد می‌رسیم که به صورت BLT با مشارکت بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس با اعلام این‌که این قرارداد فعال بوده و در حال نصب نمای شیشه‌ای است که تا آخر شهریور به اتمام می‌رسد، گفت: این پروژه از طریق بخش خصوصی تمام می‌شود و مشکلی ندارد و نخواهد داشت.

بدیعی‌فرد در خصوص حوزه پروژه‌ای نیز افزود:‌ وزارت راه و شهرسازی مجوز بخش دوم را به شرکت فروگاه‌ها ابلاغ کرده که رایزنی در خصوص مبلغ نهایی در حال انجام است.

وی با یادآوری این‌که قرارداد حوزه پروژه‌ای سال گذشته ابلاغ شده است، اظهار کرد: شرکت بخش خصوصی باید نقشه‌های طرح را آورده و تایید شود. پس از توافق درباره مبلغ قرارداد عملیات اجرایی حوزه پروژه‌ای نیز آغاز خواهد شد.

وی با بیان این‌که فعلا در مرحله رایزنی بحث مبلغ نهایی قرار داریم، افزود: بنده از تصمیمات حوزه‌های ستادی -شرکت فرودگاه‌ها- درباره زمان آغاز قرارداد BLT اطلاع ندارم.

پیگیری‌های تسنیم حاکی از آن است که دو طرف بر سر مبلغ قرارداد به توافق رسیده‌اند و این توافق مورد تایید وزارت راه و شهرسازی و بانک عامل قرار گرفته است. در این بین شرکت فرودگاه‌ها به عنوان نماینده وزارت ره و شهرسازی بایستی این قرارداد را به شرکت سرمایه‌گذار (ب ط) ابلاغ کند. موردی که به نظر می‌رسد دلیل نارضایتی نماینده شیراز و تاخیر در اتمام طرح ساخت ترمینال جدید فرودگاه شیراز است.

ساخت ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز متوقف شد/تذکر کتبی نماینده شیراز به وزیر راه

انتهای پیام/

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true