×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۴ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
قهرمان موتورکراس بانوان: هیچ حمایتی از ما نمی‌شود

افسانه جباری در گفت وگو با ایسنا، افزود: از سال ۹۰ فعالیت خود را در موتورکراس آغاز کردم و در سال ۹۵ که فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری به رسمیت شناخته شد موفق شدم در چند مسابقه قهرمانی کشور شرکت کنم و عنوان برترین ورزشکار این رشته را تا به امروز به خود اختصاص بدهم.

وی یکی از مشکلات بانوان موتورسوار را پرهزینه بودن این رشته عنوان کرد و گفت: با افزایش دلار و نوسانات ارزی متاسفانه قیمت موتور کراس نیز چندین برابر شده است به طوری که الان قیمت صفر آن بالای صدمیلیون و کارکرده آن بالای ۵۰ میلیون تومان است. حتی لباس و تجهیزات این رشته نیز چیزی حدود ۱۰ میلیون تومان است که تامین چنین هزینه‌ای برای بسیاری از بانوان موتورسوار امکانپذیر نیست. خود من نیز چون چندین سال است قهرمان این رشته هستم از طریق اسپانسر تجهیزات خود را تامین می‌کنم.

قهرمان موتورکراس بانوان در پاسخ به این پرسش که فدراسیون چقدر از نظر بودجه بانوان موتورسوار را حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: فدراسیون هیچ حمایتی از بانوان به عمل نمی‌آورد، حتی خود من که چندین سال است عنوان قهرمانی این رشته را یدک می‌کشم تا الان جایزه ای برای قهرمانی از فدراسیون دریافت نکردم. ما این انتظار را از فدراسیون داریم که در برابر قهرمانی حداقل پول روغن موتور یا لاستیک را تقبل کند تا موتورسوار انگیزه‌ای برای شرکت در مسابقات داشته باشد.

جباری اظهار کرد: اگر در گذشته تعداد شرکت کنندگان در این رشته زیاد بود، اما الان به دلیل چند برابر شدن هزینه‌ها و عدم حمایت فدراسیون، تعداد بانوان موتورسوار در حال ریزش است. متاسفانه فدراسیون فقط افتخارات قهرمانان این رشته را یدک می‌کشد اما هیچ حمایتی از آنها به عمل نمی‌آورد.

وی درباره اعزام بانوان موتورسوار به مسابقات آسیایی و جهانی گفت: از سال گذشته تا الان فدراسیون قول اعزام بانوان موتورسوار به یکی از کشورهای خاورمیانه را داده است اما تاکنون عملیاتی نشده است. متاسفانه این رشته به گونه‌ای است که فقط باید هزینه کنیم بدون این که سودی برای ورزشکار داشته باشد.

این قهرمان موتورکراس در پایان اظهار کرد: یکی از آرزوهای قلبی من این است که بتوانم در مسابقات آسیایی یا بین‌المللی شرکت کنم و پرچم کشورم را به اهتزاز در بیاورم. البته بعید می‌دانم فدراسیون در این زمینه بخواهد حرکتی انجام دهد و اگر با هزینه‌ی شخصی بخواهم در مسابقات برون مرزی شرکت کنم، تامین هزینه‌ی آن برای من امکانپذیر نیست. در حال حاضر افتخارات این رشته برای من تنها در حد روی سکو ایستادن و گرفتن عکس یادگاری است.

انتهای پیام

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true