×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۷ دی - ۱۳۹۸  
true
true

مرتضی مبلغ در گفت‌وگو با ایسنا، ابراز عقیده کرد: متاسفانه فضای کشور به گونه‌ای است که بسیاری از چهره‌های شاخص انگیزه لازم را برای حضور در رقابت پیدا نکرده‌اند و تعداد اندکی ثبت نام کردند. ریشه‌ این موضوع به برخوردهایی که تا کنون با چهره‌های شاخص و موثر در اردوگاه اصلاح‌طلبی صورت گرفته باز می گردد، بر این اساس عده زیادی احساس می کنند حضورشان تاثیری در عرصه سیاست ندارد.

وی هچنین مدعی شد: فضای سیاسی و امنیتی هم در ایجاد این موضوع بسیار موثر است و تعداد اندکی هم که شجاعت به خرج دادند و ثبت‌نام کردند، قابل تقدیر هستند.

مبلغ ادامه داد: باید نشست و دید که در هفته های آینده فرایند انتخابات چگونه رقم می خورد و چگونه دست اندرکاران امر، این اقدام ملی را سامان می‌دهند تا رقابت شکل گیرد.

این فعال سیاسی همچینین به وضعیت جریان اصول‌گرایی در انتخابات پیش رو پرداخت و تصریح کرد: برای اصولگرایان همواره زمینه همواری وجود داشته و هیچ مشکلی در زمان انتخابات نداشتند؛ چراکه از دید برخی خودی تلقی می شوند، همه اعضاء طیف اصولگرا در انتخابات حاضر هستند و بدون مشکل پیش می‌روند .
وی با بیان این‌که البته در بین خود اصولگرایان هم مشکلات جدی همچون انشقاق در طیف گسترده آنان وجود دارد،گفت: بخشی از اصولگرایان که چهره‌های اصلی هستند، سابقه و ریشه دارند، در این انتخابات ثبت نام نکردند؛ به نظر من این موضوع عمدتا بر می گردد به شرایط کشور . وضعیت به گونه ای شده که حتی اصولگرایان ریشه دار هم غایب انتخابات هستند، این موضوع یک آسیب جدی است.

مبلغ گفت: انشقاق هم موضوع دیگری است که بین اصولگرایان وجود دارد ؛ آن ها با هم اختلاف نظر جدی دارند. مشکل دیگر در اردوگاه اصولگرایان شرایط کشور انفعال، بی میلی و کم انگیزگی در جامعه است که دامن همه را گرفته و می گیرد.

وی گفت: نمی‌شود دقیقا گفت کدام جریان وزنه بیش‌تری در انتخابات دارند؛ بررسی این موضوع را باید با آینده گره زد ؛ باید دید مردم چگونه به انتخابات ورود می‌کنند.
انتهای پیام

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true