×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۳ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
محتوای گفتگوهای ایران و واتیکان می‌تواند شفابخش دردهای بشر باشد

به گزارش خبرگزاری مهر، کاردینال میگل آنجل آیوسو گیسو، رییس شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان در سخنرانی خود در یازدهمین دور گفت‌وگوی دینی ایران و کلیسای واتیکان که (۲۰ و ۲۱ آبان‌ماه) در محل این سازمان برگزار می‌شود، گفت: ما یک تاریخ طولانی با هم داریم که امروز احساس می‌کنم مجدد به آغوش دوستانم برگشتم تا دوباره گفت‌وگوها را آغاز کنیم.

وی افزود: بار دیگر باید خداوند متعال را شاکر باشیم که ما را دورهم جمع کرده و فرصت داده تا جهان زخمی خود را درمان کنیم.این گفت‌وگوها زمینه لازم را مهیا می‌کند تا با تفکر و دیدگاه یکدیگر آشنا شویم و تفاوت‌ها را بشناسیم. این تفاوت‌ها نشانگر آن است که با هم برادریم.

رییس شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان در ادامه، بیان کرد: در طول ۱۰ دور گفت‌وگوهای دینی می‌بینیم که با اشتراکات، تفاوت‌ها و دیدگاه‌ها دورهم جمع شدیم تا مسئولیت خود را برای خدمت به جامعه انجام دهیم.

کاردینال میگل آنجل آیوسو گیسو با بیان اینکه خداوند می‌خواهد صلح را در جامعه توسعه دهیم، گفت: در دنیای امروز به خداوند توجه نمی‌شود، سوء استفاده از نام خدا می‌شود. امیدوارم قدم معناداری برای خداشناسی و صلح در جهان برداریم.

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان و مسیحیان دارای اشتراکات فراوانی هستند که می‌توانند جامعه را به سمت و سوی تعهد به صلح و کرامت و ارزش‌های انسانی دعوت کنند.

رییس شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان بر دستاوردهای ۱۰ دور گفت‌وگوی قبلی ایران و واتیکان تأکید کرد و یادآور شد: محتوای این گفت‌وگوها می‌تواند شفابخش دردهای بشر باشد.

مونسینیور خالد عکاشه، رییس بخش اسلام این شورا هم در این مراسم، گفت: ما با گفت‌وگو به مودت، دوستی و برادری دست می‌یابیم. این نیاز احساس می‌شود که بشر در کنار هم قرار بگیرند و بر مبنای احترام و دوستی گفت‌وگو کنند.

بنابر اعلام این خبر، سابقه گفت‌وگوهای دینی بین جمهوری اسلامی ایران و واتیکان به اولین گفت‌وگوی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان در سال ۱۳۷۳ باز می‌گردد که اولین نشست در تهران برگزار و تاکنون ۱۰ دور از گفت‌وگوها به صورت دو سالانه یک نوبت در رُم و یک نوبت در تهران برگزار شده است.

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true