×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۰ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
موافقت مصر با شرکت در کنفرانس بحرین با وجود اعتراف به شکست آن

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک رسانه عربی در گزارشی تصریح کرد مصر در کارگاه اقتصادی منامه پایتخت بحرین که با مدیریت دولت آمریکا برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد. جیهان الحسینی خبرنگار الحیات به نقل از یک منبع مصری که وی را مورد اعتماد و موثق خواند، اعلام کرد مصر در کارگاه اقتصادی بحرین شرکت خواهد کرد، ولی شرکت مصر در کنفرانس بحرین به مثابه موافقت با «معامله قرن» نیست.

این خبرنگار عرب به نقل از این منبع افزود ما به دعوت واشنگتن پاسخ مثبت می‌دهیم و در کنفرانس صلح ترامپ شرکت خواهیم کرد که کارگاهی درباره اوضاع سرمایه گذاری و اقتصادی منطقه برگزار خواهد کرد. این منبع در عین حال پیش بینی کرد کنفرانس اقتصادی بحرین در سایه تحریم آن از سوی فلسطینیان شکست می‌خورد.

«معامله قرن» چیست؟-(۲)، اخراج فلسطینی‌ها از فلسطین

کنفرانس بحرین قرار است طی روزهای بیست و پنجم و بیست و ششم ماه جاری میلادی تحت عنوان کنفرانس صلح ترامپ برگزار شود، اخیرا نام دیگری برای آن با عنوان «صلح برای شکوفایی» برای بررسی ابتکارعمل های اقتصادی با هدف دستیابی به توافق صلح میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها انتخاب شده است، اما فلسطینیان اعم از تشکیلات خودگردان فلسطین و دیگر گروه‌ها این نشست را تحریم و تاکید کرده‌ اند هیچ یک از آنها در این کنفرانس شرکت نخواهند کرد.

فلسطینیان،کنفرانس بحرین را مشکوک می‌خوانند و آن را با طرح معامله قرن مرتبط می‌دانند، طرحی آمریکایی که هدف از آن، حذف مسئله فلسطین و تحقق آنچه صلح در منطقه خوانده می شود از طریق شکوفایی اقتصادی منطقه بدون تشکیل دولت مستقل فلسطین در اراضی ۱۹۶۷ است.

انتهای پیام/

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true