×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
موقوفات مشارکتی در دستور کار سازمان اوقاف قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه صبح و گفتگو با موضوع بخشش و گذشت و در ارتباط تلفنی با دکتر محسن طالع زاری مدیرکل برنامه ریزی و نظارت سازمان اوقاف و امور خیریه از آنتن رادیو گفت‌وگو پخش شد.

طالع زاری با بیان اینکه بسیاری از مهربانی ها لحظه ای است و تمام خواهد شد گفت: یکی از مصادیق تام و تمام مهربانی که در طول زمان پایدار و ماندگار خواهد ماند سنت حسنه وقف کردن است.

وی افزود: واقفان خیراندیش از ۷۰۰ سال گذشته موقوفاتی را ایجاد کردند و هم اکنون هیچ نام و نشانی به جز موقوفه ای که ایجاد کردند از آنها باقی نمانده است. شاید برخی بگویند در این شرایط و اوضاع اقتصادی امکان وقف وجود ندارند و مردم املاک و دارایی مازاد برای وقف ندارند، اما باید گفت که وقف با سرمایه و رقم های کوچک هم امکان پذیر است.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: با تهیه لوازم، امکانات و تجهیزات بسیار ساده و مورد نیاز برای مراکزی مانند مدارس، مراکز ورزشی و مساجد می توان وقف کرد، حتی یک توپ فوتبال هم برای مدارس امکان وقف کردن دارد. علاوه براین سازمان اوقاف و امور خیریه موقوفات مشارکتی را در دستور کار قرار داده است.

طالع زاری عنوان کرد: در حال حاضر بیمارستان فوق تخصصی سرطان در تهران، اراک و شیراز در حال احداث است و افراد با مبالغ بسیار کوچک می توانند مشارکت کنند. صیغه وقف در این بیمارستان ها به نیت همه مشارکت کنندگان خوانده خواهد شد و این مهربانی و مشارکت تا ابد پایدار و ماندگار خواهد شد.

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true