×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
مکاتبات جدید برای تجدیدنظر در رای کمیته تطبیق مقررات درباره افزایش حقوق/معرفی متخلفان به قوه قضاییه

– اخبار اقتصادی –

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل تایید مصوبه دولت پیرامون افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸، در کمیته تطبیق قوانین مجلس گفت: قطعا کمیته تطبیق در این مورد دچار اشتباه شده و این موضوع اختلافی اشکالی هست که با عدم دقت کمیته تطبیق قوانین ایجاد شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: رئیس مجلس نیز بایستی در رای و نظر تایید مصوبه افزایش حقوق دولت تجدید نظر کند و پیگیری این موضوع در دستور کار نمایندگان منتقد مصوبه دولت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه، در اولین جلسه عمومی مجلس گزارش مکتوب این اشتباه در اختیار رئیس مجلس قرار خواهد گرفت، گفت: این تقاضا به رئیس مجلس برای تجدید نظر در رای کمیته تطبیق قوانین ارائه خواهد شد، با توجه به شواهد موجود نیز این کمیته بایستی در نظر قبلی خود تجدید نظر کند.

دلیگانی تاکید کرد، در صورت عدم تمکین مجدد به حکم صریح قانون، نمایندگان از ظرفیت ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس استفاده خواهند کرد.

وی با بیان اینکه، در صورت عدم نتیجه‌گیری از مکاتبه با رئیس مجلس، از ظرفیتها و ابزارهای قانونی دیگر استفاده می‌شود، گفت:در مواردی که یک مسئول از اجرای قانون استنکاف کند نمایندگان گزارش تخلف را در صحن مجلس ارائه میکنند و در صورت تایید مجلس گزارش مذکور برای پیگیری قضایی به دستگاه قضا ارسال می‌شود.

پرداخت حقوقها حتی یک روز هم نباید با تاخیر همراه باشد/ پیگیری سند توسعه و آمایش سرزمین در استان‌ها

انتهای پیام/

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true