×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ بهمن - ۱۳۹۸  
true
true
همایش ملی «هوش مصنوعی و علوم اسلامی» در قم برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا قاسمی ظهر پنج‌شنبه در نشست خبری همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی که در خبرگزاری حوزه برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری این همایش گام مهمی در راستای تحقق زنجیره تمدن اسلامی است و از همه فعالان و پژوهشگران دعوت می‌کنیم تا به جریان علمی این همایش بپیوندند.

وی ادامه داد: گام اول همایش، برگزاری پیش نشست‌ها است که ۶ پیش نشست در مراکر مختلف برگزار شده و برگزاری این پیش‌نشست‌ها در راستای جریان سازی و گفتمان سازی ادامه دارد.

دبیر اجرایی همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی با اشاره به اینکه این همایش در ۲۸ فروردین ماه سال ۹۹ برگزار می‌شود، افزود: برگزاری کارگاه‌های علمی و فنی، رویدادهای کسب و کارهای نوین و نمایشگاه دستاوردها که در حاشیه همایش برگزار می‌شود از جمله برنامه‌های این همایش است.

قالب‌های ارائه آثار همایش

قاسمی گفت: دبیرخانه‌ای در دانشگاه علم و صنعت مستقر شده که فعالان عرصه هوش مصنوعی می‌توانند به آزمایشگاه داده کاوی علم و صنعت بپیوندند و اجرای این همایش ویترینی برای ارائه دستاوردهای این حوزه است.

وی تأکید کرد: از مراکزی که در این زمینه فعالیت دارند دعوت می‌کنیم تا همکاری جدی داشته باشند و همایش زمینه‌ای برای ادامه و امتداد این مسیر مهم است.

دبیر اجرایی همایش هوش مصنوعی و علوم اسلامی با بیان اینکه این همایش با حضور متخصصین دانشگاهی و فضلای حوزه و برخی مسئولان فعال در این عرصه برگزار می‌شود،‌ گفت: همایش در توسعه زیر ساخت‌های فنی این عرصه و ورود پژوهشگران و شناخت آنان برای این عرصه نتایج مهمی را به دنبال دارد.

قاسمی، مقاله و یادداشت تحلیلی را عمده کار این همایش دانست و افزود: پروژه فناورانه کسب و کار، محتوای ترویجی و هنری، طرح‌ها و سامانه‌های در حال توسعه، ایده پردازی و تجربه‌نگاری و زیرساخت نرم افزاری و سخت‌افزاری از جمله قالب‌های ارائه آثار این همایش است.

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true