×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۷ دی - ۱۳۹۸  
true
true
واکنش مایک پنس به روند استیضاح ترامپ در کنگره

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: معتقدم که این یک نتیجه و جمع بندی زودهنگام و قبلی نیست که مجلس نمایندگان آمریکا با استیضاح ترامپ در تحقیقاتی که پیش از این آغاز شده است، رای مثبت خواهد داد.

وی در ادامه افزود: هنوز نمی دانم چه اتفاقاتی در مجلس نمایندگان آمریکا در حال وقوع است. می دانم نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مفاد استیضاح را اعلام کرده است ولی باید به شما بگویم، من ۱۲ سال در کنگره خدمت کرده‌ام و تصور نمی کنم این یک نتیجه قبلی باشد که دموکراتها قادر باشند مفاد استیضاح را به سادگی تصویب کنند.

ادامه تنش بین کاخ سفید و کنگره بر سر استیضاح ترامپتلاش دموکرات‌ها برای تنظیم پیش نویس استیضاح ترامپ

وی افزود: با توجه به پیشرفت ها و دستاوردهای ترامپ در زمینه های نظامی و اقتصادی، مردم آمریکا خواستار استیضاح رئیس جمهور نیستند. منظور من این است که دیروز ایجاد ۷ میلیون فرصت شغلی را اعلام کردیم، ۱۸۰ قاضی میانه رو اکنون در دادگاه های فدرال ما حضور دارند. زمانی که مردم این واقعیت ها را می بینند، می توانند به روشنی مشاهده کنند که رئیس جمهور کار خلاف و نادرستی انجام نداده است. می دانم که مردم آمریکا می خواهند اجازه یابند تا صدای آنها شنیده شود، زمانی که صدای آنها شنیده شد هر چیزی ممکن خواهد بود.

مایک پنس درباره پرونده جنجالی اوکراین گیت نیز اظهار داشت: زمانی که ترامپ از من خواست تا به نمایندگی از وی به لهستان بروم، پیش از آن دیدار با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین را برنامه ریزی کرده بود. و رئیس جمهور به من گفت، "ببین، ما در حال بازنگری درباره این کمک مالی هستیم ولی می خواهم بدانم او درباره فساد مالی چه می داند."

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم کرده است که کمک نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده است.

دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده‌اند.

زمانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا بوده، پسرش در هیئت مدیره شرکت بوریسمای اوکراین که در زمینه انرژی فعالیت می کند، عضویت داشته است.

ترامپ و متحدان جمهوریخواه وی اتهامات مطرح شده را رد کرده اند. اگر مجلس نمایندگان آمریکا در نهایت رای به استیضاح ترامپ بدهد، مجلس سنا که در اختیار جمهوریخواهان است احتمالا محاکمه‌ای را آغاز خواهد کرد که در نهایت می تواند منجر به برکناری ترامپ از قدرت شود.

انتهای پیام/

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true