×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ بهمن - ۱۳۹۸  
true
true
پایان‌نامه‌های صنعتی نانویی حمایت می شوند

پایان‌نامه‌های صنعتی نانویی حمایت می شوند

ستاد توسعه فناوری نانو نشستی با محققان که پایان‌نامه‌های صنعتی– کاربردی دارند برگزار کرد تا از آنها حمایت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، آخرین نشست تخصصی از سلسله نشست‌های تخصصی پایان نامه های مبنتی بر نیاز صنعت در راستای آیین نامه حمایت از پایان‌نامه‌های صنعتی– کاربردی، در سال ۹۷ برگزار شد.

در این نشست تخصصی دانشجویان، گزارشی از پایان‌نامه‌های خود را با تکیه بر دستاوردها و مزایای رقابتی محصول یا فرایند ارائه کردند. همچنان به نقش شرکت‌های میزبان پایان نامه صنعتی در انجام پایان نامه اشاره شد.

در این نشست تخصصی که موضوعات ارائه شده در آن مربوط به حوزه‌های نانومواد، نانوکاتالیست‌ها و کاربرد فناوری‌نانو در دارورسانی و سلامت بود؛ تعداد ۱۲ نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی از ۱۰ دانشگاه و ۸ رشته مختلف به ارائه دستاوردهای صنعتی و کاربردی خویش پرداختند. براساس نظر کارشناسان، پایان نامه‌های دارای پتانسیل جهت پیگیری‌های آتی به بخش های مختلف مانند مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN)، مرکز توسعه نانوالکترونیکایران (INEC)، کانون پتنت، برنامه طرح های نوآورانه و کارگروه صنعت و بازار معرفی شدند.

ستاد توسعه فناوری نانو از پایان نامه های مبتنی بر نیاز صنایع در راستای آئین نامه حمایت از پایان نامه های صنعتی–کاربردی حمایت می کند و به منظور معرفی دستاوردهای پایان‌نامه‌های صنعتی –کاربردی تایید شده در حوزه فناوری نانو، جلسات نشست هم‌اندیشی با حضور محققان این پایان‌نامه‌ها برگزار می‌کند. با توجه به تغییرات آیین نامه ستاد نانو برای حمایت از پایان نامه ها، این، آخرین نشست از سلسله نشست هایی بود که براساس آیین نامه حمایت از پایان نامه های سال ۹۶ مشمول حمایت می شدند.

کد خبر ۴۵۳۵۷۰۹


میترا سعیدی کیا

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true